fbpx

Letnia Szkoła Psychologii Procesu

 

Letnia Szkoła POP to okazja do intensywnej nauki psychologii procesu, pogłębionego rozwoju osobistego, nawiązania wyjątkowych relacji z pozostałymi uczestniczkami i uczestnikami i dobra zabawa.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób zajmujących się zawodowo pracą z ludźmi m.in.: psychologów, terapeutów, trenerów, nauczycieli, lekarzy psychiatrów oraz lekarzy pozostałych specjalności, pielęgniarek, pracowników socjalnych, animatorów kultury oraz studentów tych kierunków, jak i wszystkich którzy pragną pogłębić wiedzę o sobie samych, nauczyć się jak otworzyć się na własne doświadczenia, zaufać im i lepiej je rozumieć, poznać sposoby radzenia sobie z codziennymi trudnościami.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Oznacza to, że przedstawiana na zajęciach teoria będzie sprawdzana w praktyce przez uczestników zajęć. Każda i każdy uczestniczka i uczestnik będzie miała szansę na pracę nad sobą i wejście w osobiste doświadczenie w/w obszarach jak i przetestowanie w praktyce narzędzi przedstawionych w trakcie zajęć. Wymaga to otwartości i gotowości do zajęcia się własnymi trudnościami i ograniczeniami ale też otwartość i gotowość do poświęcenia uwagi trudnościom innych osób.

Zajęcia prowadzone będą w grupie 8-16 osobowej.

 

Program Zajęć

  • Moduł 1. Wprowadzenie do pracy z procesem

Psychologia procesu to wyjątkowa metoda psychoterapeutyczna, która oferuje narzędzia pracy na trzech poziomach doświadczania rzeczywistości. Pierwszy z nich to tzw. Uzgodniona Rzeczywistość czyli najbardziej realny, obiektywny wymiar naszego doświadczania otaczającego świata. Na tym poziomie skupiamy się na określonych strategiach rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Drugi poziom to wymiar Snu – subiektywne doświadczanie rzeczywistości związane z naszymi osobistymi doświadczeniami. Na tym poziomie badamy jak nasze osobiste sny, wcześniejsze przeżycia, ograniczenia, pragnienia etc. wpływają na możliwości radzenia sobie z trudnościami, przez jaki osobisty filtr patrzymy na otaczający nas świat. Trzeci poziom to poziom Śnienia. To obszar kontaktu z naszym najgłębszym ja, esencją, intuicją.

  • Moduł 2. Praca ze snami 

Poznamy narzędzia pracy ze snami używanymi w psychologii procesu. Nauczymy się jak pracować z aktualnymi snami, snem z dzieciństwa który pozwoli nam poznać nasz mit życiowy, poszukamy sennych doświadczeń które przeżywamy w ciągu dnia. Poznamy też zjawisko „zaśnienia” czyli jak nasze sny wpływają na osoby z którymi jesteśmy w relacjach.

  • Moduł 3. Praca z ciałem i ruchem

„Sny żyją w naszym ciele” twierdzi Arnold Mindell twórca metody. Poznamy narzędzia pracy z ciałem : w programie praca z krótkotrwałymi i chronicznymi symptomami, głęboka praca z ciałem, związek symptomów cielesnych z relacjami.

  • Moduł 4. Praca z relacjami

W psychologii procesu relacje zajmują szczególne miejsce. Oczekiwania i tęsknoty dotyczące relacji, konflikty i kłopoty w relacjach, relacje romantyczne i rodzinne, relacje z dziećmi i rodzicami – na to wszystko znajdzie się miejsce na naszym kursie i poznamy ciekawe i skuteczne metody pracy z tymi zagadnieniami.

 

Termin

24 czerwca – 18 lipca 2024 (4 tygodnia); poniedziałki – czwartki od 10:00 do 18:00 z przerwą obiadową.

 

Cena

Cena zajęć wynosi 3950 zł, pod warunkiem wpłacenia zaliczki w wysokości 1500 zł do dnia 20.05. Po tym terminie koszt wynosi 4250 zł.
 
Zaliczka nie nie podlega zwrotowi.
 

Zastrzegam sobie możliwość odwołania kursu jeśli nie zbierze się grupa min 8 osób. W takim wypadku zaliczki zostaną niezwłocznie zwrócone.

 

Miejsce

Ośrodek Psychoterapeutyczno-Szkoleniowy POZA CENTRUM
ul. Gdańska 2 m. 77,
Warszawa
Zastrzegam sobie możliwość zmiany miejsca.

 

Uprawnienia i Certyfikaty

Po ukończeniu Letniej Szkoły POP uczestnicy otrzymują zaświadczenie uwzględniające ilość godzin oraz tematykę szkolenia. Zaświadczenie nie uprawnia do prowadzenia psychoterapii ani nauczania psychologii zorientowanej na proces. Istnieje możliwość kontynuacji szkolenia w ramach Programu Licencyjnego IPP, celem uzyskania Licencji Psychoterapeutycznej i Trenerskiej.

 

Letnią Szkołę prowadzi:

Joanna Dulińska

Jestem psycholożką, superwizorką, psychoterapeutką i nauczycielką psychologii procesu, współzałożycielką Instytutu Psychologii Procesu i Ośrodka Poza Centrum. Od ponad 20 lat prowadzę zajęcia z zakresu psychologii procesu, warsztaty rozwoju osobistego, szkolenia w zakresie negocjacji, mediacji, komunikacji interpersonalnej, podejmowania decyzji grupowych, przywództwa, planowania społecznego, organizacji zespołów ludzkich, superwizje dla terapeutów, terapię indywidualną, par, rodzin, grupową. Zapraszam serdecznie na kurs, z radością podzielę się z Wami moją wiedzą i pasją związaną z psychologią procesu – moim zdaniem – niezwykle ciekawą i inspirującą metodą terapeutyczną.

 

Chcesz sprawdzić, czy to coś dla Ciebie? Umów się na rozmowę albo po prostu zadzwoń.

 
Zainteresowane osoby zapraszam do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/DWxjnE5jcxeU3LUB8. Będę się kontaktować z Wami mailowo w celu umówienia się na spotkanie kwalifikacyjno-informacyjne on-line, na platformie Zoom.
 
W razie pytań, zapraszam do kontaktu: jdulinska@pozacentrum.pl

lub 502521021.